Najnowszy numer Gospodyni już w sprzedaży:)  Możesz zamówić go na  www.edukram.pl
Spotkanie z Gospodynią w Nowem Bystrem Powrót do listy

Nowe Bystre

Korboce i moskole królowały na stołach w nastrojowej remizie w Nowem Bystrem koło Poronina, gdzie - w przeddzień Dnia Kobiet - FPG zorganizowała „Spotkanie z Gospodynią”. Tym razem rozmawialiśmy nie tylko o mięśniach dna miednicy. Gościliśmy Annę Czuchtę, fitoterapeutkę (jej artykuł o olsze w bieżącym wydaniu „Gospodyni”), która opowiedziała o najpopularniejszych ziołach. Często nie zdajemy sprawy z tego, że wiele roślin rosnących  w naszym ogrodzie lub blisko domu mamy za nieużyteczny chwast, a jest to np. płożący się bluszczyk kurdybanek czy lebiodka pachnąca jak oregano, które można wykorzystać jako lek czy środek do pielęgnacji. Próbowaliśmy herbatek ziołowych, poznaliśmy, jak zioła suszyć, jak z użyciem alkoholu, tłuszczu czy parzenia wydobyć z nich ich właściwości, czy przechowywać rozdrobnione czy w całości.

Zaskoczeniem dla uczestniczek spotkania była ekspresowa lekcja gry na instrumencie klawiszowym, którą zaproponowała Szkoła Muzyczna Yamahy w Polsce. Sześć pań z Koła Gospodyń w Nowem Bystrem w ciągu 45 min opanowało podstawy zaproponowanej melodii i zagrało cały utwór.

Atrakcją był, jak zwykle, quiz dotyczący działalności KOWR i jego specyfiki na terenie Małopolski, zwłaszcza bogatej tradycji lokalnych produktów, nie tylko oscypków, ale też jagnięciny czy owoców.

Galeria zdjęć