Najnowszy numer Gospodyni już w sprzedaży:)  Możesz zamówić go na  www.edukram.pl
Co nowego w „Gospodyni” 2/2021? Powrót do listy

Będzie trochę świątecznie – wszak jesteśmy w okresie Wielkiego Tygodnia, więc o zwyczajach wielkanocnych: o dyngusiarzach, Dniu Świętego Lejka, Siada Babie i śmiergustach.

Temat główny – bardzo ważny, bo o powietrzu, którym oddychamy. Mowa będzie o sile rażenia komina – temat w sam raz na wiosnę i lato, kiedy można pomyśleć o tym, co możemy zrobić, żeby jesienią, kiedy znowu zacznie się sezon grzewczy odetchnąć głęboko i nie bać się o płuca.

MOL – jak zacząć działać, żeby zacząć zarabiać na swojej pasji. Bo bez pasji żadne działanie nie przynosi efektu.Słyszeliście o chlebie śpiewanym? W Bieszczadach taki jest.Nowy dział – Dom Gospodyni. Tym razem o domu z zalipiańsko-kaszubską mandalą.

Pałace i dworki są nieodłącznym elementem krajobrazu polskiej wsi. W tym wydaniu – Grochowiska szlacheckie.

Nowy dział – „Gospodyni” poleca do czytania. Na początek – Joanna Żamejć i jej powieść „Nawrócenie wiedźmy” i „Perkunowe wyroki”. Książki do zdobycia w konkursie!

Podróżujemy. Tym razem jedziemy do miasta kata, pierwszej na świecie kopalni ropy, do Odrzykonia i  zamku Fredrów.

Zachwycić się pięknem kryształów i kamieni – o energii, jaką dają nam naturalne minerały, o radości życia opowie Katarzyna Bratumiła Baran. 

Dlaczego warto się przytulać? O znaczeniu dotyku dla naszego zdrowia opowie dr hab. Małgorzata Witkowska-Zimny. Rozpoczynamy cykl spotkań on-line pod auspicjami Akademii Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie?

Fakty i mity o przedłużaniu trwałości żywności.

Dużo i smacznie gotujemy. Robimy własny majonez o różnych smakach, faszerujemy jajka na święta, robimy deser z mleczkiem kokosowym i mango, babkę pomarańczową, gotujemy zupę grzybową z pierożkami z kaszą gryczaną wg przepisu koła gospodyń z Białki.

Dla wytrwałych – czarna księżniczka nalewek – czarna porzeczka, czyli smorodinówka.

Wiosenne surowce zielarskie, wiosenna fitoterapia i gwiazda pośród wiosennych nowalijek – gwiazdnica pospolita.

Większy Ogród Gospodyni – wyniesione grządki i Kasine królestwo kwiatów. Co, gdzie, kiedy i z czym sadzić, żeby było różnorodnie i pięknie.

Nowość – krzyżówka. Teraz w każdym numerze! Do tego dawka humoru z dawnych numerów.