Najnowszy numer Gospodyni już w sprzedaży:)  Możesz zamówić go na  www.edukram.pl
AMBULANS W DARZE DLA WIELKOPOLSKI Powrót do listy

Szpital w Kępnie ma nowy ambulans sanitarny, który będzie jeździł po całym regionie i zbierał próbki do badań na obecność koronawirusa. Zbiórkę pieniędzy na karetkę zainicjowała europosłanka Andżelika Możdżanowska, angażując do akcji „Zestrzelimy koronawirusa” myśliwych z regionu. Akcja zbierania potrzebnej kwoty trwała zaledwie dwa tygodnie. Po odwołaniu stanu epidemicznego ambulans będzie służył do transportu krwi.

Europoseł Andżelika Możdżanowska powiedziała, że reakcja i zaangażowanie myśliwych oraz kół łowieckich była natychmiastowa.

- W dwa tygodnie udało nam się zebrać środki, zakupić i przekazać dziś nowy ambulans, jako dar myśliwych. Zapewni on bezpieczeństwo pracy personelowi medycznemu pobierającemu próbki 24h/dobę w całej Wielkopolsce - powiedziała Możdżanowska. 

Ambulans sanitarny trafił do zespołu medycznego szpitala w Kępnie, pobierającego od pacjentów z Wielkopolski próbki do badań na Covid -19.

"Nasz zespół pokonuje dziennie 500-600 km docierając do osób, które w nadziei, nerwach i niepewności oczekują na pobranie wymazów" - powiedział dyrektor szpitala Beata Andrzejewska.

Zespół kępińskiego szpitala przez miesiąc pobrał 600 próbek.

"Nowy samochód to gwarancja pewnego i szybkiego dotarcia do pacjentów celem pobrania wymazów, zapewnienie lepszych warunków i bezpieczeństwa pracy personelu medycznego oraz oszczędność w kosztach eksploatacji samochodu" - podkreśliła Andrzejewska.

Podczas akcji zebrano 100 tys. zł.

 

Galeria zdjęć